9-11 грудня на міжрегіональному форумі в м. Святогірськ, що на Донеччині, представники міжнародних та місцевих неурядових організацій, органів місцевої влади, судів та правоохоронних органів Донецької та Луганської областей обговорювали масштаби проблеми гендерно зумовленого насильства на сході України та якими мають бути координовані кроки, аби його подолати та вчасно попередити.

Форум був організований Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів США (Бюро Держдепартаменту США у справах народонаселення, біженців та міграції) та Королівства Нідерландів.

«Уряд України несе головну відповідальність за свою територію та людей, які знаходяться на цій території. Ми раді бачити, що Центри безоплатної правової допомоги роблять серйозні кроки у напрямку захисту осіб, постраждалих від сексуального та гендерно зумовленого насильства. Ми раді бачити, що є реакція поліції щодо посилення ефективності реагування на випадки сексуального та гендерно зумовленого насильства», – зазначив Умар Ях’яєв,  старший радник із питань міжнародного захисту Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців.

«Також варто зазначити, що Уряд України прагне застосовувати підхід, у центрі якого – захист осіб, що зазнали насильства. Міжнародна гуманітарна спільнота готова продовжувати надавати підтримку Уряду України у ці складні часи», – наголосив пан Ях’яєв.

Під час цього заходу мали місце плідні дискусії з питань посилення ефективності реагування та запобігання сексуальному та гендерно зумовленому насильству в Донецькій та Луганській областях, правового захисту постраждалих від цих видів насильства, проблем та труднощів жінок, що проживають поблизу лінії зіткнення. Особливу увагу було зосереджено на юридичному регулюванні у сфері попередження та протидії домашньому насильству, існуючим законодавчим прогалинам та проблемам застосування права.

Учасники та учасниці форму разом підготували та представили алгоритми спільних дій поліції, прокуратури та суддів, спрямованих на протидію домашньому насильству.

«Боротьба з домашнім насильством – це системна та багатопланова робота, яка передбачає і підвищення свідомості громадян, і надання  своєчасної психологічної та соціальної підтримки особам, які пережили насильство, і підвищення економічного потенціалу дівчат й жінок та багато інших аспектів», – сказав Рустам Пулатов, координатор із питань громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

«Звичайно ж, Програма ООН із відновлення та розбудови миру не могла залишитися осторонь від цієї проблеми. Саме тому, ми проводимо планомірну роботу в цьому напрямі», – додав пан Пулатов.

Так, наприклад, влітку за сприяння Програми ООН із відновлення та розбудови миру було оновлено мобільний застосунок «Твоє право» –  універсальний юридичний довідник для людей, яких торкнувся конфлікт на сході України, а також осіб які постраждали від сексуального і гендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.

1448

 

1453

 

1003

 

1137

 

1270

 

 
 
 
 
 

Для запитів ЗМІ:

Ірина Павлик, Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН), This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. або +380 96 373 36 55

Максим Кицюк, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. або +380 63 576 1839

Для довідки:

УВКБ ООН в Україні щиро вдячне за щедре сприяння міжнародних донорів, зокрема Департаменту Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (European Union’s Civil Protection and Humanitarian Aid Operations, ECHO); урядів Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Японії, Республіки Корея, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії (DFID), США (PRM), а також приватних громадян, які здійснюють внески через приватні асоціації, серед яких España con ACNUR (Іспанія) та UNO Flüchtlingshilfe (Німеччина).

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.