Світове зібрання щодо біженців відкривається в Женеві після “десятиліття переміщення”

Глобальний форум з питань біженців, 16–18 грудня в Женеві

Триденне глобальне зібрання, спрямоване на зміну способів реагування світу на ситуацію з біженцями, розпочинається сьогодні в Женеві, Швейцарія.

Перший у світі Глобальний форум з питань біженців об’єднує біженців, глав держав та урядів, лідерів ООН, міжнародних установ, організацій з питань розвитку, керівників бізнесу та представників громадянського суспільства, серед інших, у Палаці Націй, будинку офісу Організації Об’єднаних Націй у Женеві.

Форум організований Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спільно зі Швейцарією та спів-організований з Коста-Рікою, Ефіопією, Німеччиною, Пакистаном та Туреччиною. Метою Форуму є створення нових підходів та довгострокових зобов’язань з боку різних суб’єктів допомоги біженцям та громадам, у яких вони проживають. По всьому світу понад 70 мільйонів людей переміщені внаслідок війн, конфліктів та переслідувань. Більше 25 мільйонів з них – біженці, які втекли перетинаючи міжнародні кордони і не мають змоги повернутися до своїх домівок.

Ми виходимо з десятиліття переміщення, протягом якого кількість біженців стрімко зростала“, – сказав Верховний комісар ООН з питань біженців Філіппо Гранді.

Цього тижня, на першому в історії Глобальному форумі з питань біженців, ми повинні зосередити свої зусилля в майбутньому десятилітті на тому, щоб будувати на тому, чого ми навчились, й підтримувати біженців, а також країни та громади, які їх приймають. Цей Форум – це можливість засвідчити нашу колективну відданість Глобальному договору про біженців та згуртуватися довкола прагнення Цілей сталого розвитку – не залишити нікого позаду».

Глобальний договір про біженців прокладає шлях всім, щоб могли взяти на себе відповідальність та відіграти свою роль, включаючи преставників усіх рівнів влади, приватний сектор, агенції розвитку та фінансові установи, громадянське суспільство, релігійні групи та самих біженців.

Очікується, що внески на Форумі включатимуть фінансову, технічну та матеріальну допомогу; зміни в законодавстві та політиці для забезпечення більшого включення біженців у суспільство; місця переселення та безпечне повернення біженців як частина рішень.

«Нам потрібно більше такої допомоги», – сказала Джоель Хангі з Демократичної Республіки Конґо, яка є одним із спонсорів біженців для участі у Форумі. «Вже є багато прикладів співпраці – проте, коли кількість біженців зростає, нам потрібно більше людей, які надають нам свою підтримку, більше урядів, компаній та громад, які поділяють відповідальність за допомогу біженцям. Саме так ми повернемо свою свободу і незалежність і відшкодуємо тим, хто прийшов нам на допомогу».

Триденні дискусії, спеціальні події та діалоги на високому рівні в Женеві будуть зосереджені на шести ключових сферах: механізми розподілу навантаження та відповідальності; освіта; робота та засоби до існування; енергетика та інфраструктура; рішення; і здатність до захисту. Буде багато можливостей для обміну низкою ініціатив та передового досвіду, що продемонструють, як Глобальний договір про біженців може змінити ситуацію.

Форум також дослідить, як гуманітарне реагування та допомога у сфері розвитку можуть доповнювати одне одного. Крім того, на знак все більш важливої ​​ролі приватного сектору, Форум відвідують понад 100 компаній та фондів, які беруть на себе зобов’язання щодо надання роботи, фінансів та іншої допомоги.

Програму та більш детальну інформацію про Глобальний форум з питань біженців, а також пов’язані з ним події можна знайти тут

Фотографії та відеоматеріали з Форуму доступні на медіа-ресурсі Refugees Media

КІНЕЦЬ

 

 

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з:

У Женеві Андрій Махечич, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +41 79 642 9709

У Женеві, Бабар Балах, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +41 79 513 95 49

У Женеві, Нора Штурм, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +41 79 337 75 74

У Женеві Матвій Солтмарш,

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +44 (0) 7880 230 985

У Нью-Йорку, Кетрін Махоні, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +1 347 443 7646