Круглий стіл з питань документування осіб без громадянства та осіб під ризиком безгромадянства в Закарпатській області

5 грудня 2018 року в рамках проекту Агенства ООН у Справах Біженців «Правова допомога та інформування осіб без громадянства та під ризиком безгромадянства в Закарпатській області» в Ужгороді відбувся круглий стіл з питань документування осіб без громадянства та осіб під ризиком без громадянства в Закарпатській області, організований Міжнародним фондом охорони здоров'я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA. Метою даного заходу був огляд результатів роботи та підведення підсумків 2018 - планування 2019 року, а також дискусії та обговорення порядку взаємодії в першій половині 2019 року.

На круглий стіл були запрошені представники Регіонального центру з надання БВПД та Ужгородського й Мукачівського місцевих центрів, відділів ДРАЦСів ГТУЮ, ГУ ДМСУ, Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА, Служби у справах дітей, державної прикордонної служби та партнерські громадські організації.

Як зазначив виконавчий директор БФ «Регіону Карпат» Альберт Пірчак, цьогоріч основна діяльність географічно була зосереджена на Мукачівщині та Ужгородщині. Саме тут проживає найбільше число осіб ромської національності (за неофіційними даними – близько 80 тисяч), величезна кількість з яких не мають жодних документів. Упродовж 2017-2018 років фахівці фонду надали консультативну допомогу 440 ромам, 49 з яких отримали паспорти, а 48 - свідоцтва про народження.

Учасники круглого столу обговорили ситуацію з наданням правової допомоги для документування осіб без громадянства, наголосивши на важливості консолідації зусиль державних та громадських організацій для вирішення цієї проблеми

 

 

 

.