20 грудня в Ужгороді відбувся тренінг для адвокатів

системи надання безоплатної правової допомоги на тему «Правовий захист біженців, шукачів захисту та осіб без громадянства». До участі у заході, організованому міжнародним фондом "Регіон Карпат" NEEKA спільно з Регіональним центром з надання БВПД, дооучилися адвокати, судді Закарпатського окружного адміністративного та Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області та ін.

Про роль УВКБ ООН та його виконавчих партнерів у взаємодії з адвокатами системи з надання БПД для захисту прав біженців, шукачів захисту та осіб без громадянства у вступному слові розповів

Альберт Пірчак, директор МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA.

Василь Попадинець, директор Регіонального центру з надання БВПД акцентував на важливості консолідації зусиль партнерів задля забезпечення зазисту прав біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, та вирішення проблемних питань. Зокрема, актуальним залишається питання забезпечення таких осіб перекладачами.

Про процедуру розгляду судових справ щодо оскарження рішень органів влади про відмову у наданні захисту в Україні, а також судових справ про затримання з метою ідентифікації та/або забезпечення примусового видворення, та судових справ про примусове повернення/видворення за межі України присутнім розповів адвокат МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA Олександр Лучинець.

У межах тренінгу були порушені й проблеми доказування у спорах в судах щодо оскарження рішень ДМС України з надання статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Про це та судову практику йшлося у виступі Зої Плеханової, судді-спікерки Закарпатського окружного адміністративного суду

Проблемні питання доказування у спорах в судах щодо оскарження рішень про затримання, примусове повернення/видворення порушила Тамаз Деметрадзе, суддя-спікер Ужгородського міскрайонного суду Закарпатської області.

Зі стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та етики в розрізі розгляду судових справ вразливих груп: шукачів захисту та інших підмандатних УВКБ ООН осіб учасників тренінгу ознайомив

Павло Марамигін, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів.

Питання етики спілкування адвокатів із шукачами притулку висвітлив

Віталій Варцаба, юрист МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA.

Упродовж тренінгу адвокати взяли участь в ігровому судовому процесі та обговоренні проблемних питань, які виникають у процесі захисту прав цієї вразливої категорії громадян.