Його знайшли покинутим на автовокзалі селища міського типу Великий Бичків, Рахівського району, коли він був кількамісячним немовлям. Його виховав місцевий священник, котрий дав малюку ім’я Юрій. Своїх батьків Юрій так ніколи й не бачив, адже мама залишила його новонародженим і не повернулась за ним. Оскільки його народження не було зареєстровано Юрій не мав жодних документів, які б посвідчували його особу.

Дізнавшись про те, що Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» як виконавчий партнер Агенства ООН у справах біженців надає безкоштовну правничу допомогу недокументованим особам під ризиком безгромадянства, Юрій звернувся за підтримкою та уклав з адвокатом фонду договір про надання правової допомоги. Адвокат в судовому порядку встановив факт народження хлопця та згідно рішення суду Юрій отримав свідоцтво по народження в @_Рахівському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

Далі з допомогою юристів МФОЗНС «Регіон Карпат» Юрій звернувся до @_Рахівського районного відділу Головного управління Державної Міграційної служби України у Закарпатській області із заявою про документування його паспортом громадянина України. Для недокументованих осіб віком старше 18 років передбачена процедура встановлення особи в присутності трьох свідків. Заява Юрія була прийнята до розгляду і врешті у віці 26 років він отримав паспорт громадянина України.

Тепер Юрій Гота матиме можливість влаштуватися на роботу, одружитися, зареєструвати народження своїх майбутніх дітей та навіть подорожувати.