Сьогодні голова райдержадміністрації Вячеслав Дворський та перший заступник
Христина Мацко
провели робочу зустріч з представниками Офісу Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» щодо реалізації в Ужгородському районі проекту «Запобігання та реагування на СОVID-19 в Закарпатській області», зокрема покращення умов водопостачання та санітарії в ромських поселеннях.
Даний проект буде реалізовуватися в трьох напрямках:
1) забезпечення найбільш уразливих ромських сімей засобами гігієни;
2) поширення інформації з питань профілактики коронавірусу та формування навиків дотримання гігієни серед ромської спільноти, зокрема серед дітей;
3) підтримка закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги ромській спільноті, засобами гігієни та проведення ремонтних робіт невеликого масштабу задля покращення санітарно-гігієнічних умов та водопостачання в закладах.
Під час зустрічі сторони обговорили напрямами співпраці та алгоритм роботи в районі.
Голова райдержадміністрації підкреслив, що для району дуже важливо покращення умов життя найбільш вразливої категорії населення, тож виразив підтримку щодо реалізації проекту на Ужгородщині.
На сьогоднішній день Благодійною організацією
NEEKA Ukraine
, яка реалізує проект від UNICEF Ukraine, вже охоплено ряд ромських поселень в Ужгородському районі - Руські Комарівці, Середнє, Велика та Мала Добронь, Тисаагтелек, Демічово, роздавши 230 гігієнічних наборів і охопивши близько 2000 ромів. Роздачу гігієнічних наборів та інформування ромського населення буде продовжено.